Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy

Opublikowany 27 kwietnia 2010 przez admin

meble do gabinetu biurka 150x150 Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracyCzas na mały poradnik dotyczący tego, jak wybrać dobre biurko, krzesło, generalnie meble biurowe tak, aby służyły one jak najdłużej i były wygodne w użytkowaniu. Skupmy się przez chwilę na materiałach, z których wykonywane są biurka narożne oraz innego typu meble biurowe. Zarówno meble gabinetowe jak i inne meble biurowe mogą być wykonane z drewna. Są wtedy wytrzymałe, dosyć ciężkie i masywne. Biurka drewniane można odnowić, gdy już się wysłuży, można więc śmiało stwierdzić, że drewniane meble biurowe są na lata. Stąd ich stosunkowo wysoka cena. W sklepach możemy spotkać się także z biurkami wykonanymi z różnego rodzaju płyt, takich jak: płyty wiórowe, pilśniowe, paździerzowe czy MDF. Chociaż nie są to materiały tak trwałe jak drewno, to mogą one być równie piękne, dużo łatwiejsze do czyszczenia, a przede wszystkim sporo tańsze niż drewniane meble biurowe.

Kiedy już zdecydujemy się na materiał, z którego wykonane będzie nasze biurko, warto przemyśleć także jego model. Na rynku dostępne są między innymi:
– biurka prostokątne, których szczególną zaletą jest fakt, że można je wstawić praktycznie wszędzie, w każdym pomieszczeniu, przy dowolnej ścianie, dowolnym jego bokiem. Biurka takie mogą być wykorzystywane, jako biurka komputerowe, a ich blat umożliwia dowolne zagospodarowanie jego powierzchni przez różnego rodzaju akcesoria biurowe. Ponadto w dobrych salonach meblowych możemy dobrać do takiego biurka pasującą dostawkę, w razie, gdyby okazało się jednak, że samo to biurko nie wystarczy.

biurka narozne gabinetowe Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy

– biurka prostokątne z półokrągłymi krawędziami lub całkowicie owalne, to zdaniem ekspertów idealnie domowe biurka, które także możemy postawić nawet na środku pomieszczenia.

biurka gabinetowe Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy

stylowe biurka Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy
– biurka narożne, to zdecydowanie najlepszy pomysł, jeśli nasze miejsce pracy ma znajdować się w rogu biura, czy pokoju i jeśli potrzebujemy naprawdę sporo miejsca do pracy. Dodatkowo takie meble biurowe często wyposażone są w rozszerzaną przednią część, dającą dodatkową przestrzeń do zagospodarowania.

nowoczesne biurko Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy

– biurka w kształcie trapezu – idealne do ustawienia na nich całego zestawu komputerowego i innych akcesoriów niezbędnych do pracy.

meble gabinetowe warszawa Biurka narożne czy prostokątne? Urządzamy pokój do pracy
Co powinniśmy wziąć pod uwagę kupując biurka? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym biurko ma stać. Wybierając meble gabinetowe, a w szczególności biurka narożne powinniśmy liczyć się ze wzrostem osoby, która będzie jego użytkownikiem, pamiętając, że wysokość biurka dla osoby dorosłej średniego wzrostu to 72 cm, natomiast półka na klawiaturę (która jest pod blatem) powinna mieć co najmniej 75 cm szerokości, aby oprócz klawiatury zmieścić na niej mysz i podkładkę. Ekran komputera musi znajdować się na wysokości oczu, w związku z tym półka, na której będzie stał powinna być wyższa, ale nie więcej niż 10 cm. Poza takimi szczegółami warto sprawdzić, czy szuflady otwierają się lekko oraz czy konstrukcja biurka jest stabilna.

Skomentuj

Current day month ye@r *