Charakterystyka pomieszczenia, jakim jest gabinet w firmie

Opublikowany 15 lipca 2009 przez admin

image001 150x150 Charakterystyka pomieszczenia, jakim jest gabinet w firmieGabinet – to brzmi dumnie. Gabinet to nie jest zwykłe biuro – to pomieszczenie w firmie przeznaczone dla prezesa, dyrektora, menadżera jednym słowem osoby zarządzającej. Współczesne firmy starają się tak urządzać swoje biura, aby właśnie owe gabinety olśniewały i jest to już niejako wymaganie co do nich. Często zdarza się , że pomieszczenie, w którym przebywa i pracuje prezes czy dyrektor jest odbiciem jego pasji. Stąd obok mebli biurowych zdarzają się bibeloty, pamiątki, jakieś oryginalne dzieła sztuki, czy szczególne i bardzo drogie meble. Zazwyczaj gabinety stają się obrazem ich właściciela… a może tylko ich własnego ego? Jaka by nie była prawda o samych właścicielach tych szczególnych i wyjątkowych pomieszczeń, to same pomieszczenia są miejscami wybitnymi a wstęp do nich przeznaczony jest tylko dla zaproszonych gości.


 
Pamiętajmy również o tym, że gabinet osoby zarządzającej jest wizytówką firmy i powinien być jak najbardziej reprezentacyjny. Meble gabinetowe powinny podkreślać indywidualność prezesa czy dyrektora, są wszakże świadkami podejmowania najbardziej kluczowych i strategicznych decyzji dotyczących firmy i ludzi w niej pracujących. Tu również pracownicy zapraszani są na tak zwane „dywaniki”. Jeśli gabinet urządzony będzie według preferencji jego właściciela, to będzie miało wpływ na jego samopoczucie i kto wie.. może dzięki temu będzie mniej srogi dla swoich podwładnych.

image003 300x225 Charakterystyka pomieszczenia, jakim jest gabinet w firmie

W dzisiejszych przedsiębiorstwach coraz częściej dominuje styl „open space”, jednak gabinet nie należy do tej części biura i rozwiązaniem jest tu oszklenie gabinetu. Ma to za zadanie sprawiać wrażenie „bezpośredniego kontaktu” przełożonego z podwładnymi. Poza tym prezesie lubią mieć oko na to co dzieje się w firmie..

1 Komentarze do tego wpisu

  1. Mebel biurowy Says:

    Całkiem wyjściowe te prezentowane meble gabinetowe, czekamy na kolejne przykłądy aranżacji. Może też ktoś napisze gdzie takie meble można kupić?

Skomentuj

Current day month ye@r *