Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

Opublikowany 28 października 2009 przez admin

image016 150x150 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjnyGabinet decydenta w firmie to miejsce gdzie przepływ informacji jest największy. Oczywistym jest fakt, iż są to najważniejsze decyzje odnośnie działania firmy, zatrudnienia, strategii marketingowych czy planów finansowych. Decyzji do podjęcia jest mnóstwo. W związku z tym gabinet musi być idealnie przystosowany do komunikowania się. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia służące do komunikowania się, miejsca na setki kabli, komputery, telefony. Komunikowanie się może jednak również odbywać się bezpośrednio. Jeśli osoba zarządzająca chce utrzymać dość bliski kontakt ze swoimi rozmówcami – czy to gośćmi, czy partnerami w biznesie, czy też pracownikami, może to zrobić poprzez dostawienie na przykład dwóch krzeseł po przeciwległej stronie swojego biurka.

Jednak w tym przypadku szerokość biurka nie powinna być mniejsza niż 90 cm. Oto przykład takiego rozwiązania:

image016 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny 

Wielu decydentów w firmie przekonuje się coraz bardziej do stosowania tak zwanych dostawek do biurka ( na przykład biurka narożnego) lub biurko – stołów. Ma to na celu zwiększenie nieco dystansu ze swoimi rozmówcami niż w wersji poprzedniej. Oto przykłady wybranych mebli biurowych:
 

 image018 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

Wiele osób zarządzających mając do dyspozycji naprawdę duży gabinet decyduje się na osobny stół konferencyjny. Daje to na pewno duże pole do działania i sprawia, że wszyscy rozmówcy mają możliwość bezpośredniego kontaktu wzrokowego. Takie rozwiązanie daje również wrażenie równości między rozmówcami – każdy zajmuje takie samo miejsce. W zależności od potrzeb może to być mały stół konferencyjny ustawiony nieopodal biurka decydenta, na przykład:
 

 image020 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

 

Lub nieco większych stołów konferencyjnych:
 

image026 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

A także oddzielnych sal konferencyjnych:

 image028 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

 

 

Osobnym zagadnieniem jest kwestia mebli biurowych służących do wypoczynku. Obecnie często powstają tak zwane kąciki relaksacyjne urządzone według uznania osoby zarządzającej. Tak więc w dzisiejszych firmach w pokoju prezesa możemy zobaczyć telewizor, konsolę do gier, a nawet stół bilardowy…

image030 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

Pomysłów jest tak samo dużo jak pasji czy zainteresowań. Może to być również najzwyczajniej w świecie komplet wypoczynkowy, gdzie na chwilę można odetchnąć od codziennych obowiązków, spotkań, czy ciężkiej pracy.

image022 300x225 Składowe gabinetu – część konferencyjna oraz kącik relaksacyjny

Skomentuj

Current day month ye@r *