Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

Opublikowany 06 listopada 2009 przez admin

image050 150x150 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowychJak urządzić biuro, aby było funkcjonalne, jasne, pełne energii, którą czerpać z niego będą również pracownicy? Jakie wybrać meble biurowe, aby również taką energią epatowały? Pytań i wątpliwości jest prawie tak dużo jak mebli biurowych w ofertach firm meblowych. Kupienie mebli do biura to nie problem, wystarczy byle jakie biurko narożne i krzesło – i stanowisko pracy gotowe.. Ale nie o to tutaj chodzi, chcemy przecież, żeby pracownicy chętnie spędzali tutaj czas, było im w miarę komfortowo i wygodnie. Dobierajmy meble biurowe kierując się właśnie takimi kryteriami, pamiętając przy tym, że nie muszą one być tak drogie i dystyngowane jak meble gabinetowe.

Jeśli chodzi o wybór mebli do biura, szczególnie jeśli jest to biuro o dużej powierzchni warto poprosić o pomoc fachowca, czyli wybraną firmę produkującą takie meble. Można wypróbować jakieś nowe marki – przetestować, zapytać, poprosić o projekt, ale może warto byłoby też skorzystać z marek znanych, pamiętając, że mają już spore doświadczenie zdobyte podczas pracy z dużymi klientami. Wybór zależy od nas. Takie firmy wraz z meblami proponują nam aranżację, projektują zagospodarowanie przestrzenne w naszym biurze tak, aby zakup mebli biurowych był najmniejszym problemem przy zakładaniu firmy. Czy to ma być mniejsze czy większe biuro, open space czy oddzielne pokoje, dobrym rozwiązaniem są meble systemowe.

image052 300x225 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

      
Biurowe meble systemowe cechuje duża kompatybilność i elastyczność. Można je łączyć i ustawiać w dowolne zestawy. Tak naprawdę mają tyle możliwości, że można je łączyć, przedłużać i dostawiać prawie bez końca. Zastanówmy się, czy takie rozwiązanie nam odpowiada i przemyślmy dobrze koszty. Czy od razu kupić wszystko razem i zaoszczędzić, czy kupić parę narożnych biurek, a potem je uzupełniać. Wszystko zależy od nakładów przeznaczonych na wyposażenie naszego biura, przy czym uważajmy na jakość mebli biurowych – ich wysoka cena nie zawsze przekłada się na wysoką jakość. Stąd lepiej poradzić się specjalisty, aniżeli kombinować na własną rękę.
Wybierając biurko – jeden z najważniejszych elementów mebli biurowych dostosujmy je do wielkości pomieszczenia. Jeżeli jest ona duża, to nie musimy się ograniczać – biurko może być szerokie. Jeśli w pomieszczeniu pracuje więcej osób możemy biurka łączyć, oddzielając je ściankami.
 

 

image054 300x225 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

 

image056 225x300 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

Gdy pomieszczenie jest mniejsze, musimy oszczędzać każdy kąt, wtedy najlepiej zastosować na przykład biurka narożne i dorzucić do nich tak zwaną nadbudowę.

                image060 300x225 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

Następnie fotel – musi być wygodny, na nim pracownicy spędzają po kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie. Duże biurko na nic się zda kiedy fotel będzie niewygodny.

 

 

image062 225x300 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych
image066 225x300 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych

Na koniec pozostałe meble, czyli regały, szafy, kontenery i szafki, bo przecież biurko i fotel to nie wszystko. Człowiek musi się gdzieś „pomieścić”.

image068 300x225 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowychimage070 300x225 Urządzamy biuro w meble gabinetowe i inne rodzaje mebli biurowych               

Powodzenia w urządzaniu biura !

Skomentuj

Current day month ye@r *