Wybór dobrych foteli biurowych do biura

Opublikowany 14 maja 2012 przez admin

Większą część pracy w biurze wykonujemy w pozycji siedzącej. Dlatego niezwykle ważne jest, by zapewnić pracownikom wygodne fotele biurowe. Dzięki temu unikną bólu i obciążenia kręgosłupa, będą pracować wydajnie i z uśmiechem wykonywać powierzone im obowiązki.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze krzeseł biurowych?

• Istotna jest regulowana wysokość krzesła, by można ją było dopasować do wysokości biurka oraz do wzrostu siedzącej na nim osoby. Gdy siedzimy na krześle nasze stopy powinny w całości spoczywać na podłodze i tworzyć kąt prosty z podudziami.

• Równie ważna jest regulacja oparcia, by dostosować je do kształtu naszego kręgosłupa. Zwróćmy uwagę na to czy oparcie zostało specjalnie wyprofilowane, by pomóc nam w utrzymaniu wyprostowanej postawy ciała.

• Przydatnymi elementami foteli są także podłokietniki oraz zagłówek.

• Należy przyjrzeć się tapicerce, która powinna być łatwa do czyszczenia i odporna na zniszczenia.

• Kolejną ważną cechą foteli biurowych jest komfort. Zanim kupimy krzesło wypróbujmy je w sklepie, rozsiądźmy się w nim i przekonajmy się czy jest nam wygodnie.

• Oczywiście warto wziąć pod uwagę wygląd foteli: nie tylko to, czy nam się podobają, ale też czy pasują do pozostałych mebli biurowych.

Gdy już zdecydujemy się na kupno foteli czas zadecydować w jakim miejscu je postawić. To dobra okazja by na nowo dokonać aranżacji przestrzeni biurowej i stworzyć bardziej korzystne warunki pracy.

Skomentuj

Current day month ye@r *